0312 350 90 20

Sosyal Medyada Biz}

Sigorta Davası

Trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin yakınlarının ya da kazalarda sakat kalanların, mağduriyetleri dolayısıyla alabilecekleri tazminat hakları konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığı bildirildi.

Trafik kazalarında mağdur olan vatandaşların mağduriyetlerini gidermek ve sahip oldukları hakları kullanmalarını sağlamak amacıyla Çim Sigorta , hiçbir ücret talep etmeden başvuruda bulunan vatandaşların haklarını arıyor.

Çim Sigorta Müdürü Halil Çim, yaptığı açıklamada, Türkiye’de milyonlarca aracın her gün trafikte seyrettiğini ve bu trafik akışı sırasında yaralamalı ve ölümlü kazalar yaşandığını söyledi.

Kaza geçiren vatandaşların bir çoğunun kaza sonrasında sahip oldukları haklarından haberi olmadığını ifade eden Çim, ”(Trafik kazasında hayatını kaybedenlerin yakınları ya da kazada sakat kalanların) 330  bin TL’ye varan tazminat hakkı var ama vatandaş bunu bilmiyor” dedi.
Kaza geçiren bir vatandaşın evraklarının ”tam” olması durumunda kaldırıldığı hastaneye hiçbir ücret ödemesine de gerek olmadığını ifade eden Çim, şöyle devam etti:

”Trafik Sigortası (Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası) bütün giderleri karşılıyor. 2017 yılı için 330 bin TL’ye varan tazminat hakkı var. Vatandaşlarımızı bu konuda bilinçlendirmek için şirketimiz aktif bir şekilde çalışmaktadır.. Çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Mağdur olan vatandaşlarımıza haklarını öğretmek, mağduriyetlerini gidermek için çaba gösteriyoruz.”

”Vatandaş kaderine razı olup boynunu büküyor”

Şirket müdürü Halil Çim,  kendilerine başvuruda bulunan mağdur vatandaşlardan hiçbir ücret talep etmeden haklarını savunduklarını bildirdi.

Çim, son zamanlarda ”çantalı iş takipçileri” olarak adlandırılan bazı kişilerin, kazaları fırsat bilerek vatandaşları yanlış yönlendirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

Araç sahiplerinin Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası’nı (Trafik Sigortası) ceza yememek için ödediğini ifade ederek, ”Vatandaş bu sigortayı ‘aracım bağlanmasın’ diye her yıl ödüyor ama sağladığı teminat içeriğinden  haberi yok” diye konuştu.